Deutsche Kinderbücher

Etiketler

3 Mart 2018 Cumartesi

Çorap eşleştirme etkinliği

Bugün iki yaşındaki oğlumla birlikte çok eğlenceli, eğlenceli olduğu kadar da eğitici bir etkinlik yaptık. Çorapları eşleştirme etkinliği. 
Bu aktivite sayesinde çocuğumuza  hafıza geliştirme, hızlılık, el-göz koordinasyonu sağlama ve gruplama yeteneklerinin gelişmesi gibi bir çok beceriyi kazandırmış oluyoruz.
Özellikle çocuğunda dikkat dağınıklığı olduğunu düşünen anneler için mükemmel bir aktivite diyebilirim. 

Bu etkinliğimiz için gerekli olan tek malzeme ise, beş ila on çift arasında  çoraplar. Çoraplarımız farklı renkte ve farklı büyüklükte olursa, çocuğumuzun renk ve büyüklük kavramlarını daha kolay algılamasını sağlayabiliriz. 

Önce çorap çiftlerimizi birbirinden ayırarak karışık bir yığın haline getiriyoruz. Daha sonra çocuğumuzdan, çorapların eşlerini bulmasını istiyoruz. Daha iyi kavrayabilmesi için ilk çorap çiftini kendimiz bulabiliriz ve ona nasıl yapması gerektiğini göstererek anlatabiliriz. 
Eğer çocuk sayısı fazla ise (kardeşler arasında ya da arkadaşlar arasında) süre tutularak yarışma şeklinde de yapılabilir. Bunu yaparken tek dikkat etmeniz gereken şey, çorap sayısını artırmak. Hem yarışma şeklinde yapıldığında, çocukların daha hızlı hareket etme yeteneklerinin gelişmesine de katkıda bulunabiliriz. Yarışma sonucunda en fazla çorap çiftleştiren çocuk kazanmış olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder