Deutsche Kinderbücher

Etiketler

20 Nisan 2018 Cuma

Berlin'de

Üç ağaç yan yana, kol kola. Biri yeşil, biri pembe, biri beyaz.  Kardeşçe, dostça, kavgasızca.  Bu sabah çocukları okula götürürken çektiğim bir resim. Çok beğendim ve paylaşmak istedim.


 Sonra da durdum düşündüm.  Aynı toprağın üstünde yetişen farklı renkli çiçekler,  yan yana, mutluca böyle güzel poz veriyorken; neden aynı toprağın üstünü paylaşan ve yine aynı toprağın altını paylaşacak olan insanlar böyle kenetlenmiyor?10 yorum:

 1. İnsan, hem şefkatli, sevgi dolu, hem öfkeli, kıskanç, kindar olabiliyorken sanırım barış hep kısacık anlarla yanımızda olabilecek :(

  Fotoğraflar çok güzel, ağaçlar ve doğa herşeyden güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, kesinlikle öyle. İnsan kendi içerisinde iyilik, şefkat, merhamet, kin, öfke, kötülük… hepsini barındırıyor. Keşke pozitif taraflar ağır bassa da, dünyada hep barış olsa!
   Ayrıca fotoğraflarım sizinkilere kesinlikle çıkamaz ama bu rengarenk çiçek açmış ağaçları ben de çok beğendim. Buralara ilkbahar daha yeni geliyor. Her taraf yeni çiçeklendi, fotoğraf çekmeden edemedim. Sevgilerle...

   Sil
 2. İnsanlığa dair en güzel paylaşım aslında... Bir dalip gittim böyle... En çokta Berlin temasına... Anladınız siz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anladım. 🙏
   Keşke bütün insanlar da bu ağaçlar gibi olabilse. Renkli, farklı, uyumlu, yan yana..

   Sil
 3. On derviş bir kilimin üzerinde uyur da, bir padişah yedi iklime sığmaz derler. Herkes kendisini padişah zannediyor olmalı.

  YanıtlaSil
 4. eveeet ağaçlar daa sölediklerin de güzeeel :)

  YanıtlaSil