Deutsche Kinderbücher

Etiketler

9 Nisan 2018 Pazartesi

Monopoly Oyunu

 Bu hafta sonu ailece keyifle oynadığımız Monopoly oyununu ortaya çıkardım. Neredeyse iki aydır oynamamıştık, bir özlem giderelim dedim. Bu oyun hepimizin o kadar çok hoşuna gidiyor ki, zamanın nasıl geçtiğini hiç anlayamıyoruz. Normalde kalabalıkla oynarken çok daha zevkli oluyor ama, bugün sadece iki kişiyle, yani oğlum Eymen'le beraber oynadık. Küçük oğlum öğle uykusuna yatınca, büyük oğlumun sıkıldığını anladım ve hemen bu zamanı Monopoly oyunuyla değerlendirmek istedim. Bu oyunu, çocuğumun bir çok becerileri bir arada öğrenmesi ve geliştirmesi açısından da çok başarılı bulduğumdan, ilk tercih ettiğim oyunlardan bir tanesi diyebilirim. Oyun esnasında sırasını bekleme zorunluluğu olduğundan sabırlı olmayı; yaptığı hamlelerin olumlu ve olumsuz tüm sonuçlarını görüp, sonuçlarına katlanmayı; hesap yapmayı; sanal da olsa para kullanmayı, hesaplamayı ve parayla doğru, mantıklı yatırım yapmayı öğrendiğinden, Monopoly benim için hem eğlendirici hem de öğretici çok güzel bir oyun diyebilirim. Küçük oğlum Eren'in yaklaşık 2 saatlik öğle uykusu boyunca, Eymen'le birlikte kesintisiz bu oyunu oynadık ve çok eğlendik. Her oyunun sonunda olduğu gibi bizim oyunumuzun da mutlaka kazananı ve kaybedeni oldu. Oyunu ben kazandım ve oğlum çok güzel bir centilmenlik örneği göstererek oyunun sonunda elimi sıkıp beni tebrik etti. Bu da bence en güzel kazanımlardan biriydi. Tabi önemli olan sonuç değil, oyundan almış olduğumuz zevkti. Çocuklarını evde televizyondan ya da sanal oyunlardan uzaklaştırmak isteyen anneler için, birlikte oynanabilecek ve güzel vakit geçirilebilecek, ısrarla tavsiye edebileceğim mükemmel bir oyun. Oynayacak olan herkese bol eğlenceler diliyorum...

18 yorum:

 1. Vaktiyle çok oynamıştım yeğenlerimle, kızkardeşimle. Güzel oyundu. :)))Eymen çok tatlı, Allah bağışlasın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin, Allah herkesin çocuğunu bağışlasın. Bence de çok güzel bir oyun.
   Sevgilerle...

   Sil
 2. Bu denli iliklerimize kadar yerleşen teknolojiden çocuklarımızı ne kadar uzak tutarsak, o kadar kâr... Ne mutlu sizin gibi güzel insanlar böyle güzel evlatlar yetiştiriyor.

  YanıtlaSil
 3. Çok teşekkürler, elimden geldiğince sanal alemden uzak tutmaya çalışıyorum. Şimdiye kadar olabildiğince başarılı olduğumu düşünüyorum ama yaş ilerledikçe biraz daha zorlaşacak sanırım. İnşallah o zaman da başka çözümler buluruz. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 4. çocuklarla birlikte pek zevkli olur. :)

  YanıtlaSil
 5. Ben küçükken kuzenimle oturup bu oyunu kendimiz yapmıştık . Saatlerce para çizip kestiğimizi hatırlıyorum :)

  Bizimkiler de seviyor ama ben çok şanssızımdır ya hapisteyim ya vergi veriyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bu oyunla tanışalı yaklaşık üç yıl oluyor, küçüklüğümde bizde yoktu. Ama bilseydim böyle bir oyunun olduğunu, el emeği göz nuru kesin ben de yapardım bir tane. Geçen gün kitapçıda gördüm, yeni bir versiyonu çıkmış. Onu oynaması biraz daha farklıymış ama ben buna daha yeni alıştığım için bununla devam ediyorum.

   Sil
 6. Hemen geldim artık takipcinim❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldin, sefalar getirdin. Ben de sana uğradım. İade-i ziyaret yaptım. Görüşmek üzere

   Sil
 7. monopoly,guygularımız halen çocuk olan biz büyükler için de eğlenceli ve eğitici aslında..🙂

  YanıtlaSil
 8. Biz de cok oynariz evde 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim de favorimiz, tabi Tabu'ya da bayılıyorum. ⌛️

   Sil
 9. monopoli çok severiiiim oynamayı amaa eğitici olduğunu hiç bilmiyodum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Monopoly sayesinde oğlum çok güzel pazarlık yapmayı öğrendi, ayrıca para üstü hesaplamayı da geliştirdi.

   Sil
 10. Bu oyunu çok seviyorum ya.Bir zamanlar sıkılana kadar oynardık abartmamak lazım.Eğer fazla abartırsak suyu çıkıyor saçmalamaya başlıyorum nedense :) . Bu arada bende hayvanlarla ilgili yazıyorum blogum var. Göz atmanızı isterim :) .
  http://especiallycat.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil