Deutsche Kinderbücher

Etiketler

16 Temmuz 2018 Pazartesi

Berlin Hayvanat BahçesiHayvanların gerçek renk, boyut ve görüntülerini en yakından görebilmenin en güzel ortamı, tabii ki hayvanat bahçeleridir. Biz de dün çocuklarla birlikte, Berlin'deki büyük hayvanat bahçesini ziyaret ettik. Çok eğlenceli, eğitici; ama bir o kadar da yorucu bir gün geçirdik. Daha önceki yazılarımda da özellikle belirtmiş olduğum gibi, insanları sevmek için doğayı, bitkileri, hayvanları; kısacası tüm canlıları sevmek gerekiyor. Çocuklara bunları sevdirmenin yolu da, öncelikle hayvanları ve onların ne kadar değerli ve biyolojik denge için ne kadar gerekli olduğunu güzel bir şekilde anlatmak, mümkünü varsa göstererek tanıtmaktır. 
Yapmış olduğumuz hayvanat bahçesi gezisi; çocukların gözlem yapma becerisine, büyüklük-küçüklük kavramlarının zihinlerinde daha iyi yer etmesine, kelime dağarcıklarının zenginleşmesine ve dış dünyayla daha güzel etkileşime girebilmelerine çok büyük katkıda bulundu. Bunların yanında tabii ki, yaz tatilinin ilk günlerinden birini, çok mükemmel bir şekilde arkalarında bırakmış oldular.


6 yorum:

 1. Çocukların hayvanları sevmeleri için onları tanımaları gerekiyor. Hayvanat bahçeleri de bu iş için güzel oluyor.:)

  YanıtlaSil
 2. hayvanları sevmeyen insanı nasıl sevebilir ki. Hayvanat Bahçesinden ziayede doğal yaşam parklarımızı artırsak ülkemizde de, hayvanların şartlarını da bir nebze olsun iyileştirmiş oluruz.

  YanıtlaSil
 3. Çok doğru yazmışsınız. Her canlı kendi doğal ortamında yaşamaya layıktır. Ancak canlıların en tehlikeli türü olan insanlar tarafından maalesef bu gerçekleşemiyor. İnşallah gelecek daha güzel olur. 🙏

  YanıtlaSil
 4. ciciş aileee ciciş bi yeri gezmiiiiş :)

  YanıtlaSil