Deutsche Kinderbücher

Etiketler

22 Mayıs 2018 Salı

Tahta Çubuklardan Puzzel Yapımı

Dün akşam Eymen ödevini yaparken, Eren'in sıkıldığını ve onu rahatsız etmeye çalıştığını anlayınca, uzun zamandır evde olan tahta çubukları elime alıp,Eren'le değişik bir şeyler yapmak istedim. Aslında bu çubukları uzun zamandır bu düşüncemi gerçekleştirmek için saklıyordum ama bir türlü sıra gelmedi. Kısmet bu güneymiş.
Öncelikle tahta çubukları Eren'in önüne döktüm ve onları numaralandırdım.


Onlarla güzel bir şey yapacağımızı söyledim. O da önünde farklı materyalleri görünce abisinden uzaklaştı ve onu rahat bırakarak, benim yanıma geldi. Bu sayede Eymen rahatça kendi dersine yoğunlaşabildi. Ayrıca  bu çalışmayla Eren'le dün yapmış olduğumuz matematik çalışmasını da pekiştireceğimizi düşündüm. burada

Aktivitemiz aslında çok basit. Ben önce, evdeki dergilerden bir resim kestim. (Aslında evdeki fotoğraflardan kullanacaktım ama, keseceğimiz için kıyamadım ve dergi resmi kullanmaya karar verdim.)

Daha sonra tahta çubukları 1'den itibaren sıralayarak aralıklı olarak dizdim ve üzerlerine yapıştırıcı sürüp, resmi onun üzerine kapattım.Sonra, resmi çubukların arasından kestim ve karışık bir şekilde Eren'in önüne koydum. 
Bundan sonra top Eren'in elinde. Deneye deneye puzzelimizi tamamladık. Bu arada sayı da saymış olduk. Hem de çok eğlendik. Eymen de rahatsız edilmeden ödevini tamamlamış oldu. Herkese tavsiye edebileceğim, güzel bir aktivite olmuş oldu. 


12 yorum:

 1. Çok güzel bir fikir. Hem Eren, hem Eymen için güzel olmuş ayrıca :)

  YanıtlaSil
 2. Hehe şirin çocuk iyi eğlenceler dilerim minik erkek çocuklarını özlediğimi fark ettim görünce erkek çocukları daha çabuk büyür sanki benimki 18 olmuş🙈

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaman hızlı ilerliyor. Bir bakmışım benimkiler de 18 olmuş. 😊 Sağlıkla inşallah 🙏

   Sil
 3. gerçekten çok yaratıcı ... inşallah 18 olduğu zamanlarda 5000 parçalık puzzle lar yapın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin, teşekkürler. Sağlık ve huzurla inşallah 🙏

   Sil