Deutsche Kinderbücher

Etiketler

22 Haziran 2018 Cuma

Eymen`in Tiyatro Kulübü
Okullarda yaz tatili yaklaşırken, sene sonu gösterileri tüm hızıyla devam ediyor. Dün oğlumun okulunda, oğlum ve arkadaşlarının hazırlamış olduğu tiyatroyu izledik. Çok kısa bir sürede çalışmış olmalarına rağmen, mükemmel bir performans sergilediler. Ben, çocukların özellikle tiyatro gibi etkinliklerde rol almasını çok önemsiyorum. Çünkü topluluk önünde hareket etme, konuşma, kendini takdim etme gibi faaliyetlerin, çocuğun hem zihinsel hem de duygusal olarak gelişimini çok büyük bir şekilde destekleyeceğini düşünüyorum. 
Mutlaka her anne-baba çocuklarının gerek günlük hayatta, gerekse ders sunumlarında ifade yeteneklerini, cesaretlerini, kendilerine özgüvenlerini geliştirmelerini ister. Bu aşamada tiyatroyla büyük adımlar atılabilir. Ben kendi çocuğumda (1 yıldır tiyatro kulübünde) tiyatronun çok artısını gördüm. Eminim daha da ilerleyecektir. Okuldaki tiyatro kulübünün dışında da, evde okumuş olduğumuz kitapların bazı bölümlerini birlikte oyunlaştırıyoruz. Bu şekilde hem kitap daha zevkli hale geliyor, hem de küçük bir tiyatro çalışması yapmış oluyoruz. Herkese tavsiye edeceğim bu yöntem için ise, sadece bir hikaye ya da masal kitabı yeterli. Yapacak olanlara kolay gelsin diyorum ve başarılar diliyorum.7 yorum:

 1. her zamanki gibiiii biricik tatliş aileeeeee :)

  YanıtlaSil
 2. Tebrikler Eymene başarıları daim olsun inşaallah canım benim sevgiler 😊❤

  YanıtlaSil
 3. Eymen'i tebrik eder, başarılar dilerim, harika bir etkinlik gerçekten, kitap canlandırma çalışması da süper bir fikir, biz de deneyelim:)

  YanıtlaSil
 4. Eymen tiyatroyu bırakmasın. Tiyatroyu bende önemsiyorum. Oğlumda bir dönem yaratıcı drama kursuna gitmişti.

  YanıtlaSil
 5. Bence de kesinlikle tiyatroyu bırakmasın. Ben de küçükken okulda tiyatro gösterilerinde rol almıştım ama bu maceram kısa sürmüştü. Ama şimdi de tiyatroya karşı ilgim var. O yüzden böyle sanatsal etkinliklerde yer alan küçüklerimizi görünce mutlu oluyorum :)

  YanıtlaSil