Deutsche Kinderbücher

Etiketler

21 Aralık 2019 Cumartesi

LegolarNoel tatili geldiyse, bizim evde de Lego sezonu açılmıştır. Çocukların yaratıcılığını geliştirme açısından çok faydalı olduğunu düşündüğüm legolar, şu sıralar küçük oğlum Eren’in vazgeçilmezleri arasında. Legolar, parçaları birbirine takma, çıkarma gibi eylemlerle, kas gelişimini ve ince motor becerilerini geliştirmeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra el göz koordinasyonu sağlama açısından da büyük önem taşıyor. Bu küçük ve renkli parçalarla farklı kombinasyonlar yapılabildiğinden, çocuklarda sorgulama ve farklı çözüm yolları bulma yetenekleri gelişiyor. Daha küçük yaştaki çocukların renkleri tanıması ya da pekiştirmesi de Legolar aracılığıyla hem eğlenceli, hem de eğitici bir faaliyet haline geliyor. En önemlisi ise, ailece oynanacak oyunlardan biri olduğundan, anne ve babaların çocuklarıyla eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmesine olanak sağlıyor. Bu da aile bağlarının güçlenmesine katkıda bulunuyor.
Büyük oğlum Eymen’le birlikte, legolarla şekiller  yapmanın dışında, matematik alıştırmaları da az yapmadık. Hey gidi günler.  Zaman nasıl hızlı geçiyor.


     

4 yorum:

 1. Kesinlikle çok eğitici ve hayal gücünü somuta dönüştürmekte faydalı legolar

  YanıtlayınSil
 2. tatlişler ay lego çok severim yaa hatta bi kamyon aldım lego yapıcam evde oyuncaklarımı gezdirmek içiiin :)

  YanıtlayınSil
 3. ben bile reklamlarını izlerken özeniyorum ya

  YanıtlayınSil
 4. Bi lego varda eskilerden bulamiyorum...hayvanlat var isimleri yazıyo aunı zamanda..paröa parça yapboz hibi..keske bulabilsem

  YanıtlayınSil